Острозька районна рада

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Про програму розвитку інвестиційної діяльності в Острозькому районі на 2019-2020 роки

E-mail Печать PDF

ОСТРОЗЬКА РАЙОННА РАДА

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

___________________                                                                № _______

 

Про програму розвитку інвестиційної

діяльності в Острозькому районі

на 2019-2020 роки

 

        З метою стимулювання залучення інвестицій в соціально-економічний розвиток району, підвищення життєвого рівня населення, його зайнятості, вирішення соціальних проблем, здійснення структурних перетворень i підвищення ефективності роботи господарського комплексу, раціонального використання ресурсного потенціалу району, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за рекомендаціями постійних комісій районної ради, районна рада:

вирішила:

1. Затвердити програму розвитку інвестиційної діяльності в Острозькому районі на 2019-2020 роки, схвалену розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 грудня 2018 року № 350, що додається.

2.Райдержадміністрації:

2.1. Забезпечити організацію та виконання заходів програми розвитку інвестиційної діяльності в Острозькому районі на 2019-2020.

2.2. Передбачити видатки на реалізацію заходів програми розвитку інвестиційної діяльності в Острозькому районі на 2019-2020 роки.

2.3. Проінформувати     районну      раду    про    хід виконання рішення за підсумками 2019 року.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з економічних питань та комунальної власності.

 

Голова районної ради                                                               В.В.Стрілецька

 

 

Проект рішення підготувала

заступник голови адміністрації                                                         Л. Іванова

 


СХВАЛЕНО                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови                                                    Рішення Острозької

Острозької райдержадміністрації                                   районної ради

18.12.2018 №350                                                               __________ № ____

 

 

ПРОГРАМА

розвитку інвестиційної діяльності  в Острозькому районі

на 2019 -2020 роки

 

І. Загальні положення

Програма розвитку інвестиційної діяльності в Острозькому районі на 2019-2020 роки (далі – Програма) розроблена з метою конкретизації завдань і пріоритетів Стратегії розвитку Острозького району на період до 2020 року, схваленої розпорядженням голови райдержадміністрації від 23 травня 2018 року №153,  затвердженої рішенням районної ради від 26 травня 2018 року №335.

Програма розроблена на підставі статей 17, 18, 19 Закону України
«Про місцеві державні адміністрації», статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»,
«Про інвестиційну діяльність» та відповідних нормативно-правових актів з питань інвестиційної діяльності на території України.

На основі аналізу у програмі визначено стратегічні пріоритети інвестиційного розвитку Острозького району, розроблено заходи щодо створення сприятливих умов для активізації інвестиційної діяльності та необхідних управлінських рішень у цій сфері.

Програма передбачає механізми координації діяльності всіх учасників інвестиційних процесів на території району.

Основою Програми є система заходів, які будуть щорічно коригуватись, і виконання яких забезпечить сприятливі умови для надходження інвестицій в економіку району.

 

ІІ. Стан інвестиційної діяльності в Острозькому районі

Вагомий внесок у розвиток інвестиційної політики в районі вкладають такі потенційні інвестори, як  ТОВ «Користівське», СГПП «Розвазьке»,  ТОВ «ІДЕК-2006», ТОВ «Захід Агро», ТОВ “Горинь Агро Плюс», ТОВ «Лебідь Агро», ТОВ «Трайдент Агро» та інші. Завдяки цьому в районі залучено до обробітку   майже  всі  землі сільськогосподарського призначення.

У січні - вересні 2018 року у розвиток економіки району суб’єктами господарювання за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 48,6 млн. грн. капітальних інвестицій, що більше порівняно з відповідним періодом 2017 року на 30,3 відсотка.

У розрахунку на одну особу освоєно 1,7 тис. грн капітальних інвестицій.

Обсяг залучених з початку інвестування в економіку району прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 жовтня 2018 року становив 124,2 тис. дол. США та в розрахунку на одну особу населення становить  4,4 дол.

Особлива увага приділялася створенню сприятливого інвестиційного клімату та залученню додаткових фінансових ресурсів в район.

       За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку реалізовується проект «Реконструкція гінекологічного відділення Острозької центральної районної лікарні під гуртожиток медичних працівників по вул. Бельмаж, 2 в м. Острог» з обсягом фінансування з державного фонду регіонального розвитку 4,3 млн. грн.

      За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості в районі реалізовується проект «Нове будівництво лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Острозька в с. Плоске Острозького району Рівненської області». Загальна кошторисна вартість будівництва становить 7,4 млн. грн.. Обсяг фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету складає 6,2 млн. грн.

За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження (районна частка)  проводилися роботи:

- будівництво котельні (зі встановленням твердопаливних котлів) для забезпечення теплом НВК «Кутянківська ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області в с. Кутянка Острозького району Рівненської області,  загальна кошторисна вартість становить 1498,733 тис. грн.;

- капітальний ремонт будівлі ФАПу по вул. Мирна, 90 в с. Бродів Острозького району Рівненської області, загальна кошторисна вартість становить 618,340 тис. грн.;

- ПРУ, обліковий №66643, Рівненська обл. Острозький р-н, с. Оженин, вул. Шкільна, 5, поточний ремонт, загальна кошторисна вартість становить 199,800 тис. грн.;

- придбання респіраторів протипилових "FFP-3D",   вартість придбання 24,46 тис. грн.

За рахунок обласної частки коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, на проведення:

- капітального ремонту будівлі клубу на вул. Велика Слобідка, 68 в с. Слобідка Острозького району, Рівненської області (заміна покрівлі, внутрішніх інженерних мереж, вікон та дверей), загальна кошторисна вартість становить 859,374 тис. грн.;  

- придбання респіраторів протипилових "FFP-3D",   вартість придбання 23,514 тис. грн.

Передано субвенцію Острозькому району з бюджету розвитку обласного бюджету на реалізацію проектів:

- капітальний ремонт покрівлі, відмостки в НВК «Михалківська ЗОШ І-ІІ ступенів ДНЗ (ясла - садок)» - 800,0 тис. грн.;

- капітальний ремонт даху  будівлі клубу на вул. Центральна, 119а в с. Розваж Острозького району Рівненської області (заходи з енергозбереження - зовнішнє опорядження фасадів) - 1,3 млн. грн.;

- капітальний ремонт (заміна покрівлі) будівлі дошкільного підрозділу НВК «Оженинська ЗОШ І -ІІІ ст. (ліцей) ДНЗ (ясла - садок)» ім. Т. Г. Шевченка за адресою: Рівненська обл. Острозький район, с. Оженин, вул. Заводська, 4а -1,4 млн. грн.

У поточному році на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання доріг загального користування місцевого значення  та вулиць і доріг комунальної власності Острозькому району передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 11,1 млн. грн. Кошти були спрямовані  на капітальний та поточний ремонт доріг району, а саме:

- капітальний ремонт дороги в с. Межиріч, вул. Кн. Острозьких -985,0 тис. грн.;

- поточний середній ремонт доріг:

0181202 Хрінів - Бухарів - Могиляни - Вельбівно на ділянці км 2+400 - км 6+825 - 3,8 млн. грн.;

0181202 Хрінів - Бухарів - Могиляни - Вельбівно на ділянці км 17+810 - км 19+090 -3,2 млн. грн.;

081201 Новомалин - Межиріч на ділянці км 0+000 - км 3+700 (ділянка дороги с. Новомалин - хутір  Лючин)  - 3,2 млн. грн.

В березні 2017 році на  архітектурно – містобудівній раді при департаменті будівництва та архітектури Рівненської  ОДА затверджено  Схему планування території Острозького району.

  В 2017 році було затверджено  генеральні плани забудови з планами зонування територій населених пунктів Бухарів, Завизів, Михалківці, Українка.

В поточному році  затверджено  генеральний план забудови з планом зонування території с. Почапки, продовжуються  топогеодезичні роботи в М 1:2000 с. Бадівка, с Хорів.  Закінчені топогеодезичні роботи в М 1:2000 та проводяться роботи по розробці генеральних планів у с. Межиріч, с. Слобідка,  с. Могиляни, с. Черняхів, с Вілія.

На доопрацюванні, після отримання висновків з погодження наглядових та територіальних органів області, структурних підрозділів органів виконавчої влади генеральні плани та плани зонування с. Мощаниця та с. Прикордонне Острозького району.

Значну роль у розвитку інвестиційної діяльності відіграє туристична сфера. Розвиток туризму на Острожчині стає з кожним  роком  все більш актуальним, оскільки  саме завдяки туризму наш регіон  може поліпшити соціально – економічну ситуацію.

Район володіє значним туристично – рекреаційним потенціалом: сприятливими кліматичними умовами, переважно рівнинним ландшафтом, багатством флори, розвиненою мережею транспортних сполучень, культурно- історичними пам’ятками, широкою індустрією подорожей та туризму. 11 сіл  району мають  більш як 500-річну історію, 14 селам Острожчини - понад 300 років. В районі 126 пам’яток культури, історії, архітектури та монументального мистецтва. Багату історико - культурну спадщину представляють церкви у селах Новомалин, Милятин, Михалківці, Сіянці.

З цією метою в районі розроблено 6 туристичних маршрутів, проведено благоустрій  існуючих місць короткочасного відпочинку населення.

З метою вдосконалення роботи з питань інвестиційної привабливості господарського комплексу району, поліпшення координації дій органів виконавчої влади щодо інвестиційного розвитку Острожчини  та налагодження ефективної  співпраці місцевих  органів  виконавчої  влади та органів місцевого

самоврядування у створенні сприятливих умов для діяльності інвесторів, які реалізують інвестиційні проекти на території району, а також вирішення проблем, що виникають під час їх реалізації в районі створено консультативно-дорадчий орган райдержадміністрації - робочу групу з питань залучення інвестицій в економіку району.

 

ІІІ. Інвестиційні пріоритети Острозького району

На основі завдань Стратегії розвитку Острозького району на період до 2020 року, враховуючи аналіз стану та перспектив розвитку галузей господарського комплексу району основними пріоритетами підтримки інвестиційної діяльності визначено:

забезпечення ефективної роботи та належної координації дій державних і недержавних структур щодо створення в районі сприятливих умов для активізації інвестиційної діяльності;

сприяння розробленню якісних інвестиційних проектів та належним чином оформлених пропозицій земельних ділянок і об’єктів нерухомості;

розроблення та поширення якісних інформаційних матеріалів про інвестиційний потенціал району;

надання необхідної інформації та допомоги з питань інвестиційної діяльності суб’єктам господарювання, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування району.

 

IV. Фінансове забезпечення реалізації Програми

Заходи Програми реалізуються за рахунок коштів державного, обласного і районного  бюджетів, власних коштів виконавців, громадських організацій, коштів міжнародної технічної допомоги, а також інших джерел, визначених законодавством України з питань регулювання інвестиційної діяльності.

Виділення коштів для реалізації заходів Програми передбачається під час розробки проектів та затвердження районного бюджету і Програми соціально-економічного розвитку району на черговий рік.

Фінансування заходів Програми в період з 2019 по 2020 рік буде здійснюватись відповідно до наявних бюджетних призначень.

 

V. Механізми управління реалізацією Програми та прогноз її результативності

Координація роботи, спрямованої на здійснення заходів щодо виконання Програми, проведення аналізу стану її виконання, покладається на відповідні структурні підрозділи райдержадміністрації, які визначені відповідальними за їх виконання, інших зацікавлених органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, установ та організацій.

Загальний моніторинг виконання Програми покладено на відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, який щоквартально здійснює аналіз виконання програми та узагальнює інформації про стан її виконання іншими співвиконавцями.

Очікуваним результатом виконання Програми є:

зростання позитивного інвестиційного іміджу Острозького району;

налагодження нових ділових контактів з потенційними інвесторами;

створення умов для сталого розвитку району;

підвищення обізнаності міжнародної економічної спільноти стосовно інвестиційного потенціалу Острозького району.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 VI. Заходи з реалізації Програми розвитку інвестиційної діяльності в Острозькому районі  на 2019 – 2020 роки

Назва заходу

Відповідальні виконавці

Термін виконання

Джерела фінансування

Обсяги фінансування за рахунок коштів районного бюджету, тис. грн.

2019 рік

2020 рік

1

2

3

4

5

6

7

1.   Вдосконалення регуляторної діяльності у сфері інвестиційного розвитку

1.1.

Забезпечення належного функціонування центру надання адміністративних послуг, щодо видачі документів дозвільного характеру у сфері інвестиційної діяльності, земельних відносин, містобудування та архітектури.

Відділ «Центр надання адміністративних послуг»  райдержадміністрації

Постійно

Власні кошти виконавців

-

-

1.2.

Коригування генеральних планів населених пунктів, схем планування територій, з метою визначення земельних ділянок, перспективних для реалізації інвестиційних проектів.

Виконкоми сільських рад, відділ містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства райдержадміністрації

2019-2020

роки

Власні кошти виконавців

-

-

2. Створення інституційного середовища для активізації інвестиційної діяльності

2.1.

Формування та постійне оновлення баз даних земельних ділянок, об’єктів нерухомості, які можуть бути запропоновані потенційним інвесторам для реалізації на території району,  їх висвітлення на офіційному сайті райдержадміністрації.

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, виконкоми сільських рад

Постійно

Власні кошти виконавців

-

-

2.2.

Розроблення та реалізація інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, в тому числі тих, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконкоми сільських рад

2019-2020

роки

Власні кошти виконавців, районний бюджет

200,0

200,0

3. Організаційна, методична та ресурсна підтримка активізації інвестиційної діяльності

3.1.

Розробка, виготовлення інформаційно-презентаційних матеріалів про інвестиційний потенціал району.

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації

2019-2020

роки

Районний бюджет

50,0

50,0

3.2.

Участь у  заходах щодо налагодження нових зв'язків з інвесторами (виставки, форуми, ярмарки, бізнес-зустрічі тощо) з метою рекламування економічного потенціалу району та представлення інвестиційних проектів.

Структурні підрозділи райдержадміністрації

2019-2020

роки

Власні кошти виконавців

 

-

 

-

3.3.

Підготовка та проведення семінарів-тренінгів (включаючи виїзні) з питань інвестиційної діяльності для працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району. 

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів "InvestInRivne" 

 (за згодою),

 Західно-українська регіональна непідприємницька громадська організація "Волинський ресурсний центр" (за згодою)

2019-2020

роки

Власні кошти виконавців 

 

-

 

-

Всього за Програмою

250,0

250,0

 

 

 

Сільські ради Острозького району

Посилання із сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Зворотній зв'язок

Нажмите на изображение, чтобы его изменить


Источник: http://workwebsite.ru