Острозька районна рада

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

ПРОТОКОЛ 12 сесиії 25 травня 2017 року

E-mail Печать PDF

ПРОТОКОЛ

дванадцятої сесії

Острозької районної ради сьомого скликання

 

м. Острог                                                                              25 травня 2017 року

 

Сесія розпочалась:      о 10 год. 15 хв.

Сесія закінчилась:        об 11 год. 30 хв.

 

Всього обрано: 34 депутати

Присутні на сесії: 23 депутати

(Список присутніх на сесії депутатів додається, додаток 1)

 

На сесію районної ради запрошені: голова райдержадміністрації, заступник голови райдержадміністрації, керівник апарату РДА, начальник Острозького ВП ГУ Національної поліції у Рівненській області, керівник Здолбунівської місцевої прокуратури, уповноважений Здолбунівського міжрайонного відділення СБУ, начальник ГУ ДСНС України у Рівненській області, сільські голови, керівники підприємств, установ та організацій Острозького району, представники ЗМІ, депутати обласної ради, заступник головного інженера ХАЕС.

(Список присутніх на сесії запрошених додається, додаток 2)

 

Головуючий: Стрілецька В.В., голова районної ради.

 

ВИСТУПИЛА: Стрілецька В.В., головуючий, довела до відома депутатів районної ради, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань» рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.

Звернула увагу депутатів районної ради на те, що у їхніх папках знаходяться листки поіменного голосування для кожного особисто. Попросила відмічати по кожному питанню результати голосування,  а саме  проставляти свій голос в графах за основу, в цілому, а у випадку голосування за пропозиції – то і там. Навпроти кожного питання має стояти підпис. Повідомила, що в питанні Різне, до депутатів підійдуть працівники апарату та зберуть результати голосування.

Окрім того, головуючий, звернула  увагу депутатів на визначений в Регламенті Острозької районної ради порядок надання слова для виступу. Час, який надається для доповіді, не може перевищувати 30 хвилин, для співдоповіді – 15 хвилин, для заключного слова – 10 хвилин. Виступаючим в обговоренні надається час тривалістю до 5 хвилин; для повторних виступів в обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, для заяв, внесення запитів, резолюцій, виступів у різному – до 3 хвилин; для виступів щодо кандидатур та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій – до 3 хвилин.

Заява про надання слова для виступу на засіданні подається усно або в письмовій формі головуючому після затвердження порядку денного сесії.

На засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий надає слово депутатам з дотриманням черговості, встановленої для промовців на підставі їх заяв про надання слова. Головуючий за погодженням з депутатами може визначити іншу черговість виступаючих. Запропонувала для тих хто бажає виступити в питанні Різне, повідомити про це секретаріат усно чи письмово зазначивши суть питання.

 

1. СЛУХАЛИ: Про затвердження порядку денного дванадцятої сесії Острозької районної ради сьомого скликання.

ДОПОВІДАЛА: Стрілецька В.В., голова районної ради, ознайомила присутніх із запропонованим порядком денним.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запропонувала проект рішення проголосувати за основу.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

 

Стрілецька В.В., головуючий, проінформувала, що від спільного засідання постійних комісій районної ради надійшла пропозиція питання порядку денного дванадцятої сесії районної ради №10 «Про припинення в результаті ліквідації комунального закладу Бродівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області» викласти у наступній редакції «Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Бродівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області».

Стрілецька В.В., головуючий, поставила на голосування пропозицію від спільного засідання постійних комісій.

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Пропозиція підтримана

 

Стрілецька В.В., головуючий, поставила на голосування прийняти рішення в цілому.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №188 «Про затвердження порядку денного дванадцятої сесії Острозької районної ради сьомого скликання» (додається).

 

2. СЛУХАЛИ: Про звіт про виконання Острозькою районною державною адміністрацією делегованих повноважень за 2016 рік.

ДОПОВІДАВ: Турович Б.М., голова Острозької РДА, подякував всім гілкам влади за співпрацю в т.ч. депутатському корпусу районної та сільських рад, керівництву районної ради, сільським головам, депутатам обласної ради та керівництву обласної державної адміністрації. Також звернув увагу, що за допомогою вищих представників влади вдалося уникнути ризику заборгованості по заробітній платі непедагогічних працівників та працівників садочків, вдалося провести капітальні ремонти ряду об’єктів і провести вуличне освітлення в частині сіл району (звіт додається).

 

         Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є запитання до доповідача? Оскільки запитань не було запропонувала перейти до голосування.

 

Стрілецька В.В., головуючий, довела до відома депутатів, що на минулій сесії надійшла пропозиція від депутата районної ради Дмитрука О.А., при поіменному голосуванні не називати кожного депутата, а голосувати підняттям рук хто «за», «проти», «утримався». А у спірних питаннях проводити голосування поіменно.

 

Стрілецька В.В., головуючий, поставила на голосування пропозицію депутата районної ради Дмитрука О.А.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Пропозиція підтримана

         Стрілецька В.В., головуючий, запропонувала проект рішення проголосувати за основу та в цілому.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №189 «Про звіт про виконання Острозькою районною державною адміністрацією делегованих повноважень за 2016 рік» (додається).

 

3. СЛУХАЛИ: Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за І квартал 2017 року.

ДОПОВІДАЛА: Лось В.І., начальник фінансового управління Острозької РДА (доповідь додається).

 

ВИСТУПИВ: Дмитрук О.А., депутат районної ради, запропонував прийняти рішення без обговорення і пакетом по питаннях порядку денного з 3 по 8 включно.

 

Стрілецька В.В., головуючий, повідомила, що надійшла пропозиція від депутата районної ради Дмитрука О.А. прийняти рішення без обговорення і пакетом по питаннях порядку денного з 3 по 8 включно.

 

Стрілецька В.В., головуючий, поставила на голосування пропозицію депутата районної ради Дмитрука О.А. прийняти рішення без обговорення і пакетом по питаннях порядку денного з 3 по 8 включно.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Пропозиція підтримана

     

3. Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за І квартал 2017 року.

Доповідає: Лось В.І., начальник фінансового управління Острозької РДА.

 

4. Про районну програму фінансового забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, надання пільг з оплати послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на 2017 - 2019 роки.

Доповідає: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА.

 

5. Про  внесення змін та доповнень до  районної програми соціального захисту

учасників антитерористичної операції.

Доповідає: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА.

 

6. Про внесення доповнень до районної   програми реалізації Острозькою районною державною адміністрацією повноважень, делегованих їй Острозькою районною радою на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 27.10.2016 року № 117.

Доповідає: Козак Л.Г., керівник апарату-завідувач сектору контролю апарату Острозької РДА.

 

7. Про внесення змін до фінансового забезпечення на 2017 рік до районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2014-2017 роки.

Доповідає: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА.

 

8. Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік.

Доповідає: Лось В.І., начальник фінансового управління Острозької РДА.

        

         Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є запитання до доповідачів? Оскільки запитань не було, запропонувала проголосувати за основу проекти рішень по питаннях з 3 по 8 включно затвердженого порядку денного дванадцятої сесії.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є зміни та доповнення до проектів рішень? Оскільки змін та доповнень не було запропонувала проекти рішень по питаннях порядку денного з 3 по 8 включно проголосувати в цілому.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №190 «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за І квартал 2017 року» (додається).

 

 ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №191 «Про районну програму фінансового забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, надання пільг з оплати послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на 2017 - 2019 роки» (додається).

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №192 «Про  внесення змін та доповнень до  районної програми соціального захисту

учасників антитерористичної операції» (додається).

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №193 «Про внесення доповнень до районної   програми реалізації Острозькою районною державною адміністрацією повноважень, делегованих їй Острозькою районною радою на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 27.10.2016 року № 117» (додається).

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №194 «Про внесення змін до фінансового забезпечення на 2017 рік до районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2014-2017 роки» (додається).

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №195 «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік» (додається).

 

4. СЛУХАЛИ: Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад району.

ДОПОВІДАЛА: Медведь В.В., керуючий справами районної ради.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запропонувала проект рішення проголосувати за основу та в цілому, оскільки запитань до доповідача не було.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №196 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад району» (додається).

 

5. СЛУХАЛИ: Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Бродівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області.

ДОПОВІДАЛА: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА (тези виступу додаються).

ВИСТУПИЛИ: Веляник В.В., депутат районної ради, запропонував питання порядку денного з 10 по 12 включно об’єднати та проголосувати за основу та в цілому. Зазначив, що це є однотипні рішення, які розглядалися та обговорювалися на засіданнях постійних комісій районної ради.

 

Тимчук В.О., депутат районної ради, запропонувала вислухати людей і кожне питання окремо.

 

Веляник В.В., депутат районної ради, звернувся до головуючого з проханням поставити його пропозицію на голосування.

 

Стрілецька В.В., головуючий, повідомила, що надійшла пропозиція від депутата районної ради Веляника В.В. питання порядку денного 10, 11, 12 об’єднати і прийняти пакетом.

 

10. Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Бродівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області.

Доповідає: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА.

 

11. Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Новородчицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області.

Доповідає: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА.

 

12. Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Навчально-виховний комплекс «Слобідська ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області.

Доповідає: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА.

 

Стрілецька В.В., головуючий, зазначила, що об’єднати питання 10, 11, 12 порядку денного не можна, тому що є рекомендації від спільного засідання комісій.

 

10. Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Бродівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області.

ДОПОВІДАЛА: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА (тези виступу додаються).

        

         Стрілецька В.В., головуючий, пояснила, що пропонується  реорганізувати комунальний заклад Бродівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області шляхом перетворення його в комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс Бродівська загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запропонувала проект рішення проголосувати за основу.

 

Голосували: за – 22 депутати

Проти – 1 депутат

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

 

Стрілецька В.В., головуючий, запропонувала проект рішення проголосувати в цілому.

 

Голосували: за – 22 депутати

Проти – 1 депутат

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №197 «Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Бродівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області» (додається).

 

6. СЛУХАЛИ: Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Новородчицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області.

ДОПОВІДАЛА: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА (тези виступу додаються).

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є запитання до доповідача? Оскільки запитань не було запропонувала проект рішення проголосувати за основу.

 

Голосували: за – 22 депутати

Проти – 1 депутат

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

        

Стрілецька В.В., головуючий, повідомила, що від спільного засідання постійних комісій районної ради надійшли рекомендації наступного змісту:

1. Пункт 1 рішення «Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Новородчицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області» викласти у наступній редакції:

         Припинити в результаті реорганізації комунальний заклад Новородчицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області шляхом перетворення його в комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс Новородчицька загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області.

 

2. Пункт 5.1 викласти в редакції:

         Затвердити статут утвореного в результаті перетворення комунального закладу «Навчально-виховний комплекс Новородчицька загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області».

 

3. Підпункт 5.2. викласти в редакції:

         Забезпечити подання керівником закладу державному реєстраторові документів для проведення державної реєстрації комунального закладу «Навчально-виховний комплекс Новородчицька загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)».

 

Стрілецька В.В., головуючий, поставила на голосування пропозицію від спільного засідання постійних комісій районної ради.

 

Голосували: за – 22 депутати

Проти – 1 депутат

Утримались – 0 депутатів

Пропозиція підтримана

 

Стрілецька В.В., головуючий, запропонувала проголосувати за проект рішення в цілому.

 

Голосували: за – 22 депутати

Проти – 1 депутат

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №198 «Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Новородчицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області» (додається).

 

7. СЛУХАЛИ: Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Навчально-виховний комплекс «Слобідська ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області.

ДОПОВІДАЛА: Іванова Л.Є., заступник голови Острозької РДА (тези виступу додаються).

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є запитання до доповідача? Оскільки запитань не було запропонувала проект рішення проголосувати за основу.

 

Голосували: за – 22 депутати

Проти – 1 депутат

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є зміни та доповнення до даного проекту рішення?

 

ВИСТУПИЛИ: Мазорчук О.В., директор Новородчицької ЗОШ І-ІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області, звернулася з проханням доповнити рішення пунктом про працевлаштування усіх працівників вище згаданих закладів освіти.

 

Турович Б.М., голова Острозької РДА, сказав, що вирішення цього питання вже обговорювалося і для начальника відділу освіти Острозької РДА дано доручення працівників, які в умовах реорганізації втратять роботу в цих закладах працевлаштувати під час перекваліфікації в цьому році в інші навчальні заклади.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є запитання? Оскільки запитань не було запропонувала проект рішення проголосувати в цілому.

 

Голосували: за – 22 депутати

Проти – 1 депутат

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №199 «Про припинення в результаті реорганізації (перетворення) комунального закладу Навчально-виховний комплекс «Слобідська ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області» (додається).

8. СЛУХАЛИ: Про скасування окремих рішень районної ради.

ДОПОВІДАЛА: Медведь В.В., керуючий справами районної ради.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є запитання до доповідача? Оскільки запитань не було запропонувала проект рішення проголосувати за основу та в цілому.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №200 «Про скасування окремих рішень районної ради» (додається).

 

9. СЛУХАЛИ: Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Милятинська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області.

 

ВИСТУПИВ: Веляник В.В., депутат районної ради, запропонував прийняти рішення без обговорення і пакетом по питаннях порядку денного з 14 по 18 включно.

 

Стрілецька В.В., головуючий, повідомила, що надійшла пропозиція від депутата районної ради Веляника В.В. прийняти рішення без обговорення і пакетом по питаннях порядку денного з 14 по 18 включно.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є бажання виступити у доповідачів? Оскільки бажаючих виступити не було запропонувала проголосувати за пропозицію депутата районної ради Веляника В.В. прийняти рішення без обговорення і пакетом по питаннях порядку денного з 14 по 18 включно.

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Пропозиція підтримана

 

14. Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Милятинська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області.

Доповідає: Коханюк С.І., директор КЗ «Навчально-виховний комплекс «Милятинська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області (звіт додається).

 

15. Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Мощаницька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області.

Доповідає: Тарар Т.І., директор КЗ «Навчально-виховний комплекс «Мощаницька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області (звіт додається).

 

16. Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Почапківська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області.

Доповідає: Ткачук А.І., директор КЗ «Навчально-виховний комплекс «Почапківська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області (звіт додається).

 

17. Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Тесівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області.

Доповідає: Коцюбайло М.В., директор КЗ «Навчально-виховний комплекс «Тесівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області (звіт додається).

 

18. Про звіт директора комунального закладу «Вельбівненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області».

Доповідає: Остапович С.М., директор КЗ «Вельбівненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області» (звіт додається). 

 

Стрілецька В.В., головуючий, запропонувала проголосувати за основу та в цілому проекти рішень по питаннях з 14 по 18 включно затвердженого порядку денного дванадцятої сесії.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №201 «Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Милятинська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області» (додається).

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №202 «Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Мощаницька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області» (додається).

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №203 «Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Почапківська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області» (додається).

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №204 «Про звіт директора комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Тесівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – дитячий садок» Острозької районної ради Рівненської області» (додається).

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №205 «Про звіт директора комунального закладу «Вельбівненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Острозької районної ради Рівненської області» (додається).

 

10. СЛУХАЛИ: Про зняття з контролю окремих рішень районної ради.

ДОПОВІДАЛА: Демянчук Н.Г., заступник голови районної ради.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є запитання до доповідача? Оскільки запитань не було запропонувала проект рішення проголосувати за основу та в цілому.

 

Голосували: за – 23 депутати

Проти – 0 депутатів

Утримались – 0 депутатів

Рішення прийнято

Результати поіменного голосування додаються.

 

ВИРІШИЛИ: прийняти рішення районної ради від 25 травня 2017 року №206 «Про зняття з контролю окремих рішень районної ради» (додається).

 

11. СЛУХАЛИ: Різне.

ВИСТУПИЛИ: Тимчук В.О., депутат районної ради, озвучила звернення жителів с. Слобідка та с. Прикордоне: «17 квітня 2017 року в с. Слобідка згоріло приміщення КЗ «Навчально-виховний комплекс «Слобідська ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Острозької районної ради Рівненської області». Під час пожежі жителями сіл врятовано усе майно (документи, комп’ютери, технологічне обладнання шкільної їдальні). Громада сіл Прикордоне та Слобідка на загальних зборах вирішили вийти з пропозицією та проханням в усі інстанції виконавчої та законодавчої влади відбудувати школу на тому самому місці де була. З 1933 року в школі навчалися діти двох сіл. До школи підведені усі комунікації (телефон, природний газ, центральний водогін). На території школи облаштовані два спортивні майданчики, газова котельня, господарське приміщення, вирощений яблуневий сад. В центрі с. Слобідка розміщений клуб, його будували жителі за кошти колгоспу і власними силами. Місце клубу небезпечне для облаштування школи, тому що поряд протікає річка Вілія, яка саме в цьому місті забрала життя двох дітей.

         Наша позиція залишити приміщення клубу для проведення дозвілля молоді та культурно масових заходів, адже він підтримує культуру села та є центром виховання молоді – нашого майбутнього, майбутнього нашої держави.

         Батьки учнів згідні на тимчасове перебування в оренді будь якого безпечного приміщення. Враховуючи вище сказане громада відстоює свою чітку, одностайну позицію відбудовувати нову школу на старому місті та просять усіх небайдужих підтримати їх».

 

Турович Б.М., голова Острозької районної державної адміністрації, наголосив, що будівництва нової школи не буде. Зазначив, що на сьогоднішній день в Україні найменша типова школа, яка будується на 150 дітей, а в Слобідській ЗОШ навчалося всього 38 дітей. В Рівненській області будується дві школи на 1100 учнів. Також звернув увагу, на те що неподалік знаходиться Межиріцька ЗОШ, де діти мають можливість навчатися в нормальних умовах і їм забезпечено під’їзд до школи. Прийняте рішення не ліквідовувати школу, а реорганізувати і перенести її в клуб. Там буде зроблено ремонт, приміщення буде пристосоване. На даний час кращого варіанту як вийти з ситуації зі школою немає. Також було запропоновано закрити школу-садок і відвозити дітей в Межиріцьку ЗОШ.

Забужко В.А., жителька с. Слобідка, сказала, що люди проти цих варіантів, і хочуть щоб їм побудували школу.

 

Демянчук Н.Г., заступник голови районної ради, запитала, чи знають вони яка вартість школи?

 

Тимчук В.О., депутат районної ради, звернулася до Туровича Б.М., з тим щоб будувався садочок і школа І ступеня, а не І-ІІ ступенів. Відмітила, що обласна рада вже виділяє кошти, то можна розпочати будівництво школи на тому ж місці. Зазначила, що проходить об’єднання громад, можливо, кошти будуть і школу побудують.

 

Харчук О.А., начальник відділу освіти Острозької райдержадміністрації, сказав, що на сьогоднішній день дійсно організовано навчання в другу зміну, його узгоджено з обласним управлінням освіти та наголосив, що навчання в другу зміну заборонено, винятком є тільки школи де кількість учнів становить 1100 чоловік. В Межиріцькій ЗОШ достатньо місць для всіх дітей і якщо за літо не буде знайдено приміщення в с. Слобідка для того щоб створити школу І ступеня садочок, то діти з вересня будуть включені в першу зміну в класи Острозької чи Межиріцької шкіл. Також було звернено увагу батьків на те, що вони зобов’язані віддавати дітей на навчання, а не тримати їх вдома і вести таким чином боротьбу. Додав, що єдиний варіант залишити школу в с. Слобідка це пристосувати та перепрофілювати наявне приміщення клубу.

 

Тимчук В.О., депутат районної ради, наголосила, що жителі с. Слобідка за будівництво нової школи і люди будуть добиватися свого.

 

Стрілецька В.В., головуючий, звернула увагу депутата Тимчук В.О. на дотримання регламенту.

 

Стрілецька В.В., головуючий, ознайомила усіх присутніх з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 р. №240-р «Про затвердження проекту «Будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів ВП «ХАЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» і надала слово заступнику головного інженера ХАЕС Панасенку Геннадію Олексійовичу.

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, розповів, що при роботі ХАЕС утворюються відходи, які забруднені радіаційними та радіоактивними речовинами. Відходи поділяються на два типи, відходи від переробки ядерного палива та наголосив, що мова йде про відходи, які стосуються зношеного обладнання, використаних теплоізоляційних матеріалів, фільтрів, засобів індивідуального захисту (костюмів, взуття) та ін. І ці відходи мають різну ступінь забруднення: низькоактивні, середньоактивні та високоактивні, а обсяги сховищ куди їх складають вже закінчуються. Тому необхідно побудувати комплекс з переробки радіоактивних відходів, який складається з ряду установок: установка вилучення, установка сортування, установка пресування, установка згоряння, установка цементування, установка дезактивації, установка паспортизації. Наголосив, що на ХАЕС створено система поводження з радіоактивними відходами, навчений персонал, отримані ліцензії, використовується відповідне обладнання.

 

Тимчук В.О., депутат районної ради, запитала, яка мета будівництва комплексу з переробки радіоактивних відходів?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що основною метою будівництва комплексу є безпека. Щоб АЕС працювала і була безпечна, і для цього робиться дуже багато. Створюється система навчання персоналу, використовується перевірене обладнання, створюється система контролю та ін. Будівництво комплексу дає можливість зменшити кількість відходів, привести їх в безпечну форму, відправити у спеціальні сховища де вони будуть зберігатися більше ста років.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запропонувала побудувати розмову «питання», «відповідь».

 

Турович Б.М., голова Острозької РДА, запитав, де до цього часу зберігалися відходи? Чи вони вивозилися, утилізовувалися чи перероблялися в іншому місці?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що на ХАЕС є сховище твердих радіоактивних відходів, в якому зберігаються мішки з цими відходами. Будівництво даного комплексу було запроектовано разом з атомною станцією, але сховище було побудоване, а комплекс з переробки радіоактивних відходів ні.

 

Марушко Д.Г., депутат районної ради, запитав, місцезнаходження побудови даного комплексу?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, сказав, що будувати комплекс з переробки радіоактивних відходів будуть на території ХАЕС.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала, чи це будуть відходи тільки Хмельницької АЕС?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що законодавством передбачено, що ми не маємо права приймати інших відходів.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала чи є запитання до доповідача?

 

Свинарчук Р.В., депутат районної ради, запитав куди вивозяться відходи? Чи будуть переробляти тут касети і якщо ні то куди вони будуть вивозитися? Чому не можна ці відходи обробляти там де знаходиться центральне сховище?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що в Україні на АЕС проводиться первинна переробка відходів, тобто відходи збираються, кладуться в спеціальні контейнера, спресовуються, заливаються цементом, потім кладуться ще в одні залізобетоні контейнера, запаковуються і так зберігаються. Що стосується переробленого палива, то на даний час в Україні прийнята концепція довготривалого збереження палива. Американська компанія створює центральне сховище в Чорнобильській зоні куди будуть звозитися касети з усіх атомних електростанцій і там зберігатись.

 

Дмитрук О.А., депутат районної ради, сказав, що на сьогодні вся Європа і світ відмовляється від атомної енергетики, а ми працюємо над продовженням наших атомних реакторів, які шкідливі та несуть загрозу, чому нам не перейти на альтернативний вид енергії? По чому собівартість кВт атомної електроенергії?  

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що лише одна країна, відмовилася від атомної енергетики це Німеччина. Звернув увагу, що на даний час особливої альтернативи атомній енергетиці немає, а вітряки також шкідливо впливають на зовнішнє середовище.

 

Свинарчук Р.В., депутат районної ради, запитав, скільки відсотків атомної енергії використовує Україна, а скільки імпортується?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що ХАЕС поставляє атомну енергію в загальну енергетичну систему України.

 

Веляник В.В., депутат районної ради, запитав, яка собівартість електроенергії, яка виробляється ХАЕС?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що собівартість кВт електроенергії, яка виробляється ХАЕС становить 0,42 копійки.

 

Шевчук О.Б., депутат районної ради, запитала, чи складалася перспектива подання тепла до м. Острога безкоштовно?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, сказав, що зараз ринкові відносини і нічого безкоштовного немає.

 

Веляник В.В., депутат районної ради, запитав, чи потрібно проводити громадські обговорення стосовно будування комплексу з переробки радіоактивних відходів?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що було розроблено Київським інститутом проект, який відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проходив комплексну експертизу і в законі зазначено, що більше ніяких експертиз проводити не потрібно.

 

Стрілецька В.В., головуючий, запитала, чи згідно чинного законодавства не вимагалося обговорення у вигляді громадських слухань?

 

Панасенко Г.О., заступник головного інженера ХАЕС, відповів, що обговорення ініціюють місцеві ради, а цей комплекс вже був у переліку об’єктів, коли добудовувався другий блок і всі заходи були виконані в т.ч. і громадські слухання.

 

Стрілецька В.В., головуючий, подякувала Панасенку Г.О. за інформацію.

 

Демянчук Н.Г., заступник голови районної ради, ознайомила з листом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, яке розглянуло звернення депутатів Острозької районної ради Рівненської області щодо негайного скасування абонентської плати за газ (додається).

 

Курочка С.Ю., жителька с. Бродів, запитала, як діти мають добиратися до школи, якщо їхню школу реорганізують? Чи будуть виділятися кошти на ремонт школи? Коли відкриється садочок? Звернула увагу, що туалет знаходиться на дворі і діти бояться туди ходити. Шкільний автобус не завжди довозить дітей до школи і назад, вже майже місяць часу він не ходить.

 

Турович.Б.М., голова Острозької РДА, відповів, що народжуваність з кожним роком зменшується і дітей немає. Шкільний автобус довозить дітей до школи, але всі нюанси, які виникають стосовно того чого автобус не ходить буде усунено.

 

Стрілецька В.В., головуючий, побажала директору Бродівської ЗОШ займатись навчальною частиною і господарськими питаннями школи.

 

Турович.Б.М., голова Острозької РДА, сказав, перед тим, як відкрити садочок створюються всі умови для дітей і садочок буде працювати вже з цього року.

 

Стрілецька В.В., головуючий, подякувала депутатам за проведену роботу та закрила пленарне засідання.

 

 

 

 

Головуючий                                                                               В.В. Стрілецька

 

 

Сільські ради Острозького району

Посилання із сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Зворотній зв'язок

Нажмите на изображение, чтобы его изменить


Источник: http://workwebsite.ru